sobota, 10 września 2016

Twoje prawo

Prawem każdego człowieka jest prawo do ... i tutaj zaczynają się problemy z określeniem dokładnie tego, co chroni każdego człowieka - bo bardzo często zanim człowiek obroni swoje prawa, swoją godność - zostaje pozbawiony bezprawnie wszelkich praw lub ich części w sposób urągający człowieczeństwu. 
Dzieje się tak, gdy dochodzi do umownego wyniszczania jednostki w sposób skryty, systemowy a nawet w interesie jakiejś grupy ludzi. Wyniszczanie jednostki jest więc zbrodnią - bo jednostka nie mająca wielu instrumentów prawnych stając czoło w czoło z siłą przeciwną, jaką bardzo często jest instytucja publiczna albo urząd lub też organ - wtedy jednostka jest słaba i skazana na walkę o godność i prawdę - co już w wielu systemach prawnych, jakie ustanowione są po to, aby jednostkę chronić - staje się patologią. - To samo prawo stosowane przez różne organy staje się albo zbawienne dla jednostki albo też staje się udręczeniem, jakie trudno przeżyć bez wsparcia. 

Twoim prawem jest otrzymać pomoc zawsze, gdy jej potrzebujesz! Nie zapominaj, że tylko sadyści pastwią się nad bezradną jednostką i czerpią z tego siłę i satysfakcję, która jest trucizną w dziejach ludzkości. 

Sadyzm gnębienia jest znany wszystkim tym, którzy nigdy nie zaznali bycia gnębionym lub tym, którzy raz gnębieni stali się tyranami wobec wszystkich tych, którzy sadyzmu nie posiadają w sobie wcale.

Blog jest poświęcony obronie prawa do prawa znajomości prawa już od najmłodszych lat. 

W tym blogu będę przekonywał, że "prawo" powinno być obowiązkowym przedmiotem już w szkole podstawowej jako element kształcenia młodego człowieka do życia w społeczeństwie. 

Nadal jest tak, że dzieci nie znając swoich praw - są "chronieni" przez dorosłych. Nadal dorośli nie znający praca zmuszani są do płacenia za pomoc prawną lub otrzymują taką pomoc z urzędu, co oznacza bardzo często wręcz szkodliwe działania takiej "pomocy" poprzez zaniechanie ucziwości w działaniu. 

W systemach praw obowiązują pewnego rodzaju zasady schodkowe - wstępujemy lub zstępujemy - brnąc lub wycofując się w gąszczu kodeksów, komentarz do kodeksów, poprawek, wyroków i postanowień oraz ustaw i dyrektyw. 

Przeciętny człowiek zna zaledwie kilka procent swoich praw a jeszcze mniej obowiązków prawnych.

Jest tak wiele strony internetowych z przepisami prawa, że trudno jednoznacznie opierać się o nie wszystkie. 

W tym blogu postaram się skupiać na prawie cywilnym, prawie rodzinnym i opiekuńczym oraz prawie karnym i wykroczeń. 

Nie będąc prawnikiem będę komentował to, co już jest lub co się dzieje a także informował o tym, co można robić, gdy już się dzieje tak źle, że zaczynamy szukać rozpaczliwie bardzo często ratunku przed stosowaniem prawa w sposób bezprawny - wobec nas samych. 

Wiedzieć i znać prawo to nie zawsze to samo, co radzić sobie ze stosowaniem tego prawa w sądach, urzędach lub trybunałach. W Polsce i UE bo te obszary prawa powinny nas najbardziej interesować - istnieje tak wiele prawnych anomalii, że można napisać, że wszelkiego rodzaju próby stabilizowania prawa na szeroką skałę dla tak ogromnej liczy mieszkańców staje się problemem samym w sobie. Im bardziej skomplikowane prawo - tym łatwiej o korupcję, nieuczciwość w orzekaniu oraz pomyłki sądowe. 

W blogu postaram się też prezentować postacie, które osobiście szanuję za prawość w tym, co robią zawodowo stosując prawa.

Zapraszam do dyskusji poprzez formularz kontaktowy. 

Brak komentarzy: